Порушення зору
Стандарт

За незастосування платіжних терміналів передбачений штраф до 17 000 гривень

2 січня 19:37
3
164

Змінено вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 29 липня 2022 року № 894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» з січня 2023 року здійснення безготівкових розрахунків, тобто розрахунок банківською карткою, мають забезпечити торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, а вже з січня 2024 року цей обов'язок стосуватиметься населених пунктів з чисельністю населення понад 5 тисяч осіб.

Така вимога не поширюється на:

- ФОП - платників єдиного податку першої групи;

- торговців, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів;

- на виїзну (виносну) торгівлю;

- продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.

 

За порушення вищевказаних вимог законодавством передбачено адміністративну відповідальність згідно зі ст. 163-15 КУпАП. За недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів - штраф на ФОП, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот НМДГ (1700 - 3400 грн), а за повторне порушення - від п'ятисот до тисячі НМДГ (8500 - 17000 грн).

Посилання на публікацію

Також за темою

«Зроблено в Україні»

- 40% придбаного товару українського виробництва повертається у бюджет. - Купуючи українське, ти платиш заробітну плату...
3
90