Порушення зору
Стандарт

Чи потрібно повідомляти контролерів про зміну засновників юрособи

20 березня 10:24
5
55

 

 Змінюють облікові дані платників податків, згідно з п. 66 ПКУ, спираючись на:

  • інформацію органів держреєстрації;

  • документально підтверджену інформацію, надану платниками податків.

      При зміні даних або внесенні змін до документів, що платники подають для взяття на облік, платник податків має 10 календарних днів, щоб подати контролерам уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік (п. 9.2 розд. IX Порядку № 1588).

       При цьому додаткову реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП подають з позначкою «Зміни» або за формою № 1-ОПН - з позначкою «Перереєстрація/зміни».

       Проте, нагадали у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області, це не стосується змін, які вносять до ЄДР, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку.

        Стосовно платників податків, відомості про яких включають до ЄДР, то інформацію про зміну засновників контролери оновлюють спираючись на відомості, отримані від держреєстратора, в порядку, що прописаний у Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

      Посилання на публікацію

Також за темою

Оновлено план-графік податкових перевірок на 2024 рік

29 квітня 2024 року на вебсайті ДПС оприлюднено оновлений План-графік проведення документальних планових перевірок платн...
2
16

Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств: зміни, які набули чинності

Державна податкова служба України повідомляє, що 06.02.2024 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07....
2
16

Про зміни до порядку справляння плати за землю з 16 березня

Державна податкова служба надала роз’яснення щодо справляння плати за землю відповідно до положень Закону України ...
2
16