Порушення зору
Стандарт

Ліміти для ФОП та ставки єдиного податку на 2024 рік

3 січня 14:56
6
87

Як зміняться ліміти доходу для ФОП

      Податковим кодексом України встановлено, що граничний обсяг доходу для платників єдиного податку I - III груп розраховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.  Отже, у 2024 році розмір доходу для фізичних осіб - платників єдиного податку не повинен перевищувати такі суми для:

  • першої групи платників єдиного податку -  1 185 700 грн;
  • другої групи платників єдиного податку - 5 921 400 грн;
  • третьої групи платників єдиного податку - 8 285 700 грн.

 

Як зміняться ставки єдиного податку

 

      Згідно з п. 293.1 ст. 293 ПКУ ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року, другої групи - у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року

      Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами для фізичних осіб - підприємців (далі - ФОП), які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1) для першої групи платників єдиного податку - не більше 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;                                                   2) для другої групи платників єдиного податку - не більше 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Отже, максимальний місячний розмір єдиного податку у 2024 році для ФОП - платників єдиного податку першої групи становить 302,80 грн, для платників єдиного податку другої групи - 1420,0 гривень.

        Відповідно до п. 293.3 ст. 293 ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі:                                                                                                      1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з ПКУ;                                                                                        2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

      При цьому слід враховувати, що згідно з п. 293.4 ст. 293 ПКУ ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої - третьої групи (ФОП) у розмірі 15 відсотків:                                                                                                     1) до суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3  п. 291.4 ст. 291 ПКУ;                                                              2) до доходу, отриманого від провадження діяльносі, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;                                                                              3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу XIV ПКУ;                            4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;                                                                                                      5) до доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.

Посилання на публікацію

Також за темою

РЕЛОКОВАНЕ З МЕЛІТОПОЛЯ ПІДПРИЄМСТВО ТОВ «УКРФАВОРІТ» НА СТОРІНКАХ ЖУРНАЛУ FORBES UKRAINE

У червні 2024р. авторитетне видання «Forbes Ukraine» сформувало рейтинг Next250. До цього списку увійшли пер...
3
20

Набір серед ВПО для навчання: "Як відкрити власну справу" та "Як подати грант на власну справу ("єРобота")"

Шановні мелітопольці та жителі Мелітопольського району, що мешкають в м. Запоріжжя та інших містах! 2 хвиля навчання!!!...
4
40