Порушення зору
Стандарт

Forbes запускає збір анкет для нового списку перспективних компаній малого та середнього бізнесу

7 березня 13:58
2
52

Forbes Ukraine запускає збір анкет для проєкту Next 250 2.0 – вже другого списку компаній малого та середнього бізнесу, які формуватимуть картину підприємницького капіталізму країни.

Forbes готує другий список 250 невеликих і середніх компаній, які визначатимуть розвиток країни на роки вперед. Ми шукаємо компанії з річним виторгом від 10 млн грн до 1 млрд грн, у ДНК яких зашито невпинне зростання, інноваційний продукт, швидке масштабування, нестандартні управлінські або маркетингові рішення та експансія.

Чим проєкт Forbes Next 250 корисний для компаній

Ви зможете заявити про себе у найвпливовішому бізнес-медіа України. Участь у списку Next 250 може допомогти залучити потенційних інвесторів (попередній список Next 250 детально вивчав один з найбільших інвестфондів країни), знайти нових партнерів та підрядників, розширити ринок збуту.

Як краще пітчити компанію для Next 250 2.0

Перевагою буде, якщо ви розкажете про: унікальність продукту, швидкість зростання, масштабування бізнесу, менеджерські підходи, маркетингові особливості, інновації в компанії, перспективи ринку, на якому працюєте, життєстійкість компанії, експорт. Якщо у вас є розлогий бріф компанії, додайте в анкеті посилання на Google Docs (не забудьте відкрити доступ до перегляду). Також можете додати посилання, де зібрано медіафайли про компанію, – фото (бізнесу, засновників) та відео.

В анкеті є запитання про фінансові показники компанії (виторг, прибуток/збиток, динаміка). Фінпоказники допоможуть Forbes краще оцінити компанії, які увійдуть до Next 250 2.0. Їх відсутність зменшує шанси потрапити до фінального списку.

Уникайте формулювань «компанія №1», «найуспішніша в ніші, найбільша, перша компанія», якщо ці заяви не підтверджено показниками.

У Forbes Ukraine є інструкція «Як писати про МСБ» – своєрідна памʼятка для журналістів. Ми вирішили допомогти компаніям, які пітчать себе Forbes, і відкрили для них доступ до короткої версії цієї інструкції. Ви можете прочитати її ось за цим посиланням.

У другій половині березня 2024 року редактори Forbes Ukraine проведуть вебінар і розкажуть, як краще пітчити компанію для редакції.

Умови Forbes Next 250 2.0

  • Збір анкет на список Forbes Next 250 2.0 триватиме два місяці – з 4 березня по 4 травня 2024 року (збір закривається 4 травня о 10:00).
  • Компанії, які подавались у Next 250 у 2023 році, але не потрапили до фінального списку, можуть подаватись і цього року.
  • IT-компанії не підходять для списку Next 250 2.0. Для них у Forbes є окремий продукт – рейтинг українських стартапів.
  • Фінансовий поріг – виторг від 10 млн грн до 1 млрд грн.
  • Повний список Forbes Next 250 2.0 вийде у другій половині червня 2024 року в підприємницькому номері журналу Forbes і на сайті Forbes.ua. Також Next 250 2.0 презентують на Форумі підприємців – найбільшому івенті Forbes Ukraine, який відбудеться у другій половині червня 2024-го. Ще до публікації повного списку ми розповідатимемо про його учасників на сайті Forbes.

Запропонувати компанію до списку Forbes Next 250 2.0 можна у формі за цим посиланням.

Про перший список Forbes Next 250 (2023 року)

У 2023 році Forbes підготував перший список Next 250 – список 250 перспективних малих і середніх компаній. Попередньо планувалося видавати список у декілька ітерацій: боялися, що знайти за два місяці 250 компаній буде непросто. Складність виявилась в іншому – зупинитися на 250. Гідних претендентів знайшлося стільки, що можна було зробити і 350, і 400. Ми зібрали понад 1000 компаній-кандидатів.

Обраних до списку малого та середнього бізнесу ми розділили на сім категорій: виробництво (95 компаній), послуги (46), харчова промисловість (41), легка промисловість (33), креативні індустрії (18), HoReCa (11), ритейл (6). Загальний виторг 250 компаній з Next 250 у 2022 році – понад 39 млрд грн.

Найбільше МСБ підприємств зі списку Next 250 у 2023 році з Києва. Майже кожна десята компанія – з Харкова. Понад десять – зі Львівщини, Дніпра, Одеси, є цікаві з Вінничини, Хмельницького, Волині. Чимало бізнесів із прифронтової зони і міст, які були під окупацією.

Протягом 2023–2024 років ми системно розповідали про учасників Next 250. Написали майже сорок текстів-кейсів про компанії МСБ зі списку. Герої Next 250 системно ділились досвідом для матеріалів Forbes про те, як отримати грант для бізнесу, як впроваджувати концепцію Leanвиходити в європейський ритейлбудувати світову експансіюбудувати HR в МСБвитискати максимум з міжнародних виставок, злізти з голки російської 1С та багато іншого.

Також за темою

«Зроблено в Україні»

- 40% придбаного товару українського виробництва повертається у бюджет. - Купуючи українське, ти платиш заробітну плату...
3
90