Порушення зору
Стандарт

Нові правила оформлення первинних бухгалтерських документів

24 травня 2023 г. 11:02
8
143

З 9 березня 2023 р. діють нові правила оформлення первинних бухгалтерських документів.

Наказом Мінфіну від 28.12.2022 № 467 внесено зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку (далі - Положення № 88). Наказ Мінфіну був опублікований в «Офіційному віснику України» і набрав чинності 9 березня 2023 року.


Первинними документами вважатимуть просто документи, створені у паперовій або в електронній формі, які містять відомості про господарські операції. Перелік додаткових реквізитів первинних документів поповнила печатка. 


Первинні документи, створені автоматично в електронній формі програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційної системи, застосовують у бухобліку за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки. У разі складання та зберігання первинних документів і регістрів бухгалтерського обліку (далі - РБО) з використанням електронних засобів оброблення інформації підприємство зобов'язане за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень, передбачених законами.  


Копії первинних документів та РБО можуть бути вилучені у підприємства лише за рішенням відповідних органів, прийнятим у межах їх повноважень, передбачених законами. Обов'язковим є складання реєстру документів, що вилучаються. Ну а вилучення оригіналів таких документів та регістрів забороняється, крім випадків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством. 
Первинні документи слід буде складати саме українською мовою. З Положення № 88 викреслено норму, за якою у відповідних випадках поряд з українською мовою могла застосовуватися інша мова у порядку, визначеному Законом про мови. Відповідно документи, що є підставою для записів у бухобліку і складені іноземною мовою, повинні мати впорядкований автентичний переклад саме українською мовою. 


Виправлення помилок у первинних документах і РБО, що складені у паперовій формі, з використанням способу «червоного сторно» буде здійснюватися шляхом внесення неправильного запису (кореспонденції рахунків чи суми) червоним чорнилом, пастою кулькових ручок тощо, що означає від'ємні числа, які в підсумку вираховуються. Одночасно під записом червоним кольором чорнилом, пастою кулькових ручок тощо темного кольору здійснюється другий запис із зазначенням правильної кореспонденції рахунків чи суми. 
 

Також за темою

Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)

Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодекс...
0
48

Встановлено нульову ставку ПДВ для постачання запчастин для транспортних засобів і палива для ЗСУ – постанова Уряду

Урядом внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2022 № 178 «Деякі питання обкладення податком на додану вартість з...
0
84

Уточнено переліки питань перевірок у сфері праці

Мінекономіки наказом від 20.06.2024 № 15145 затверджено зміни до додатків до форми Акта, складеного за результатами пров...
0
40