Порушення зору
Стандарт

Окупація. Закрити бізнес чи залишатися і працювати

25 травня 2023 г. 9:43
7
130

Сьогодні багато бізнесменів, які залишилися на окупованій території  в м. Мелітополі та громаді, хочуть убезпечити свою діяльність від дій окупантів. 

      Варіантів зробити це не так багато: законсервувати свою справу, піти в тінь або ж підлаштуватися під вимоги самопроголошеної влади.

      Де-факто будь-яка співпраця з окупантом є колабораціонізмом. Адже після перереєстрації підприємець має віддавати частину доходу окупантам і таким чином поповнювати скарбницю країни-агресора.

     Щоб уникнути помилок та чітко визначити межі між колабораціонізмом та виживанням, на початку березня 2022 року Верховна Рада України доповнила Кримінальний кодекс ще однією статтею — 111-1 «Колабораційна діяльність». Згідно з цією статтею, будь-яка співпраця - постачання чи продаж товару, передача майна, сплата податків ворожій адміністрації, каратиметься штрафом до 170 тис. грн або позбавленням волі на строк до п'яти років.

      Власникам бізнесу, які не мають фінансової можливості зупинити роботу, слід розробити план дій, щоб мінімізувати ризики потрапити до списку колаборантів:

- перереєструвати підприємництво на підконтрольну Україні територію через «Дію» (підготувати необхідні документи, завірити їх своїм цифровим підписом та надіслати на електронну пошту Мін'юсту);

- проводити платежі, заробітну плату та податки лише на рахунки одержувачів в українських банках;

- будь-що намагатися не постачати окупантам товар;

- документувати випадки примусового співробітництва: залучити свідків, зробити відео чи аудіозапис, мати у наявності складені акти про вилучення товару. Адже є ймовірність, що справу перереєстрованого підприємця розглядатиме суд, представники якого будуть аналізувати докази, позицію підприємця, слова очевидців;

- бути обережними з розміщенням реклами свого бізнесу в соцмережах, пропагуванням послуг в умовах окупації, щоб у тексті навіть натяку не було на підтримку країни-агресора;

- не грати з вогнем, беручи участь у псевдореферендумах окупаційної влади.

     За можливості не сплачуйте жодних платежів окупаційній адміністрації!

По-перше, цим ви фінансуєте ворога. 

По-друге, сплата податків підпадає під статтю кримінального кодексу “Колабораційна діяльність та пособництво державі-агресору”. 

Податки та збори, які стягнуті на окупованій території, не змінюють розмір податкових зобов’язань з податків та зборів, нарахованих (що підлягають стягненню) на підконтрольній території України.

     МВС України збирає інформацію про випадки співпраці з окупаційною владою. В кожному конкретному випадку правоохоронці будуть приймати відповідні рішення лише після ретельної перевірки всіх обставин та наслідків, до яких призвела співпраця.

 

Також за темою

Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)

Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодекс...
0
48

Встановлено нульову ставку ПДВ для постачання запчастин для транспортних засобів і палива для ЗСУ – постанова Уряду

Урядом внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2022 № 178 «Деякі питання обкладення податком на додану вартість з...
0
84

Уточнено переліки питань перевірок у сфері праці

Мінекономіки наказом від 20.06.2024 № 15145 затверджено зміни до додатків до форми Акта, складеного за результатами пров...
0
40