
UEPA — це український національний етап відбору кандидатів на участь у європейської премії European Enterprise Promotion Awards (EEPA). Премією UEPA будуть нагороджені ініціативи, що сприяють розвитку українського малого та середнього підприємництва на національному, регіональному та місцевому рівнях. Цього року проведення відбору координує Міністерство економіки України.
EEPA відзначає найуспішніших популяризаторів розвитку підприємництва в Європі, демонструє найкращі заходи політики та практики у сфері підприємництва, підвищує обізнаність про додану вартість підприємництва, а також заохочує й надихає потенційних підприємців.
Номінації премії
- Покращення бізнес-середовища та сприяння підприємницькому духу
- Інвестування в підприємницькі навички
- Підтримка цифрового переходу
- Підтримка інтернаціоналізації бізнесу
- Підтримка сталого переходу
- Відповідальне та інклюзивне підприємництво
Гран-прі присуджується додатково до вищезазначених категорій. Цей приз присуджується на розсуд журі.
Заявки на участь в UEPA будуть оцінюватися незалежним українським журі за тими ж критеріями ЄС, що і заявки на участь в EEPA.
Що передбачає Премія UEPA/EEPA?
7 переможців категорій премії UEPA будуть запрошені до участі в українській церемонії нагородження.
Дві українські номінації на премію EEPA 2025 будуть запрошені до участі в європейській щорічній церемонії нагородження EEPA у межах Європейської асамблеї МСП, яка відбудеться в Копенгагені (Данія) 10-12 листопада 2025 року.
Окрім самої нагороди, переможці UEPA/EEPA отримають визнання за свою креативність та успішну працю. Так, вони зможуть надихати інших та бути взірцем в Україні та всьому Європейському Союзі.
Переможці UEPA будуть просуватися через українську щорічну церемонію нагородження, яка включатиме використання традиційних та соціальних медіа, а також цієї веб-сторінки».
Хто може взяти участь?
Національні організації
- Регіони, громади, великі та малі міста
- Ініціативи державно-приватного партнерства (між органами влади та підприємцями)
- Освітні програми
- Бізнес-організації (мікро-, малі та середні підприємства можуть подаватися лише до категорії «Відповідальне та інклюзивне підприємництво»)
- Транскордонні ініціативи (за умови спільної номінації від усіх залучених країн).
Критерії оцінювання
Оригінальність та практична реалізація: чому проєкт є успішним? У чому його інноваційність?
- Вплив на місцеву економіку: надання даних для підтвердження успішної діяльності.
- Взаємовідносини з місцевими зацікавленими сторонами: чи більше, ніж одна зацікавлена сторона, отримала користь від реалізації ініціативи? Чому вони були залучені і яким був рівень залученості?
- Можливість відтворення: чи можна повторити відповідний підхід у регіоні та інших країнах Європи?
Важлива інформація для учасників МСП
Тільки українські малі та середні підприємства можуть подавати заявки на участь у конкурсі U/EEPA. Великі підприємства не мають права брати участь у цьому конкурсі.
Українські МСП можуть подавати заявки лише на одну категорію, а саме 6. Відповідальне та інклюзивне підприємництво. Якщо вони подадуть заявку на будь-яку іншу категорію, вони будуть дискваліфіковані.
МСП можуть подаватися лише на категорію 6. Відповідальне та інклюзивне підприємництво, якщо це не стосується їхніх комерційних продуктів та послуг. Ця нагорода призначена для компаній (включаючи соціальні або неприбуткові підприємства), чиї проєкти певним чином просувають корпоративну соціальну відповідальність (наприклад, зусилля, спрямовані на розвиток підприємництва серед вразливих груп населення, таких як безробітні, особливо довгостроково безробітні, внутрішньо переміщені особи, інваліди, ветерани та інші особи, які постраждали від війни тощо).
Посилання: https://business.diia.gov.ua/initiative/eepa-awards-ukraine