1. Під час оглядів доцільно фіксувати виявлені факти знищення або пошкодження майна на телефони та інші пристрої членів комісії. Для уникнення плутанини у акті огляду доцільно буде зафіксувати найменування пристроїв, за допомогою якого здійснюється фіксація, та їх серійні номери (у тому числі IMEI). Це спростить подальше впорядкування інформації та підсилить доказову достовірність відповідної інформації.
2. При здійсненні фото- та/або відео-фіксації доцільно використовувати не менше ніж 2 пристрої різних членів комісії, що одночасно фіксують один об'єкт. Щодо пристроїв доцільно надати перевагу мобільним телефонам (смартфонам) та планшетам останніх модифікацій, що мають високу якість фото та відеозйомки, достатню кількість внутрішньої пам'яті, можливості геолокації знімків та синхронізацію з хмарними сховищами для забезпечення тривалого зберігання даних.
3. Надати перевагу фотоматериалам. У випадках виникнення складнощів або неможливості повного відображення стану об'єктів застосовувати відеозйомку короткими серіями до 30-60 сек.
4. Фотофіксацію слід проводити по можливості тримаючи телефон чи пристрій горизонтально.
5. Починати доцільно з зовні та зі значної відстані, фіксуючи загальний вигляд та оточення об’єкту, поступово переходячи до внутрішньої частини та конкретних пошкоджень. У разі наявності доказів що пошкодження або знищення є наслідками військової агресії окремо сфокусувати увагу на цьому. Наприклад, якщо руйнування майна було здійснено внаслідок детонування боєприпасу та його залишки присутні на місці події, виключно за безпечної можливості необхідно здійснити детальну фото- та відео-фіксацію цих залишків із відображенням ідентифікуючих даних (серійний номер, маркування, тощо).
6. Електронні файли із зображеннями результатів огляду мають передаватися для зберігання до ВОМС/ВА НП (організатора обстеження). Файли мають передаватися коректно із можливістю подальшого встановлення носія, з якого вони зроблені, особи, яка їх здійснювала. Такі файли не повинні бути предметом будь-якого зовнішнього втручання після їх передачі уповноваженому органу, у тому числі – внаслідок помилок при їх зберіганні чи перенесенні на інші носії.
7. Ідентифікуйте пристрої, за допомогою яких здійснюється фіксація: в акті обстеження доцільно визначати індивідуальний номер пристрою, за допомогою якого здійснюється фіксація події, та його серійний номер.
Мобільний телефон можна ідентифікувати за номером ІМЕІ, серійний номер, MAC-адресою наступним чином:
- на своєму мобільному наберіть комбінацію *#06#, після чого на екрані з’явиться ваш IMEI код, в меню налаштувань знаходиться інформація про серійний номер та MAC-адресу;
- номер IMEI також знаходиться на коробці (документації) від виробника упакування мобільного телефону разом з серійним номером та на корпусі під акумуляторною батареєю (якщо вона знімна)