Порушення зору
Стандарт

Єдинники І та ІІ груп не скористались правом несплати єдиного податку: чи можна повернути кошти

20 березня 10:35
5
93

 

Згадані суми грошового зобов'язання повертають платнику спираючись на ст. 43 ПКУ та ст. 301 Митного кодексу України, крім випадків, коли платник податків має податковий борг.

         Податківці нагадали, що:

  • помилково сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату надійшли до бюджету чи на єдиний рахунок від юросіб або фізосіб, що не є платниками таких грошових зобов'язань, та у випадках, описаних у ст. 35 прим. 1 ПКУ (пп. 14.1.182 ПКУ).

  • надміру сплачені грошові зобов'язання - суми коштів, які на певну дату зараховані до бюджету чи на єдиний рахунок понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату (пп. 14.1.115 ПКУ).

        Відомо, що з 01 квітня 2022 року до 31 липня 2023 року тимчасово ФОПам - платникам єдиного податку І та ІІ групи дозволили не сплачувати єдиний податок, згідно з абз. 1 пп. 9.1 підрозд.8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

         Ті з них, які не скористались таким правом та сплачували авансові внески, зобов'язані відобразити суми сплачених авансових внесків у розділах ІІ або ІІІ річної Декларації.

          Головному управлінні ДПС у Запорізькій області уточнили: такі суми не є помилково або надміру сплаченими сумами грошового зобов'язання та не будуть повернуті платнику податку в порядку, передбаченому ПКУ, або зараховані в рахунок майбутніх платежів з цього податку.

Посилання на публікацію

Також за темою

Оновлено план-графік податкових перевірок на 2024 рік

29 квітня 2024 року на вебсайті ДПС оприлюднено оновлений План-графік проведення документальних планових перевірок платн...
2
16

Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств: зміни, які набули чинності

Державна податкова служба України повідомляє, що 06.02.2024 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07....
2
16

Про зміни до порядку справляння плати за землю з 16 березня

Державна податкова служба надала роз’яснення щодо справляння плати за землю відповідно до положень Закону України ...
2
16