План відновлення України передбачає три етапи:
Стійкість. Це заходи з відновлення найважливіших об'єктів критичної інфраструктури до кінця 2022 року. Зокрема, йдеться про ремонти котелень, мереж, житла, підтримки бізнесу з фокусом на малий і середній.
Відновлення – 2023-2025 роки. Цей етап передбачає реалізацію більшості проєктів усього плану, відбудову об'єктів соціальної сфери, будівництво житла.
Модернізація – 2026-2032 роки, передбачає заходи для вступу України до ЄС.
У війну не планують зупиняти жодну з розпочатих до повномасштабного вторгнення реформ. Навпаки, для виконання рекомендацій Єврокомісії, Україна їх має посилити. “Червоними” лініями плану відновлення будуть Green Deal, тобто “зелена економіка” за стандартами ЄС та цифровізація усіх процесів, починаючи від державних послуг.
Владою визначено три головні напрямки відбудови:
– трансформація пріоритетних секторів економіки: ВПК, металургії, машинобудування, енергетики, сільського господарства (переробне виробництво);
- покращення умов життя (якісна освіта, медицина та розвиток людського капіталу);
– ефективна інфраструктура. Кожен відбудований об’єкт повинен бути не таким, як до війни, а кращим, з орієнтуванням на сучасні стандарти та функціонал.
За 10 років план має вивести Україну в топ-25 країн за індексом людського капіталу та індексом економічної складності (за виготовленням складних технологічних товарів).
За матеріалами сайту lb.ua