Вітчизняні проекти можуть претендувати на отримання статусу стратегічних у Європі в рамках укладеного Меморандуму про стратегічне партнерство між Україною та ЄС у сфері критичної сировини, щоб задовольнити попит на них усередині альянсу. Важливо заохотити іноземні компанії відкривати виробництва в Україні та виготовляти продукцію з максимальною доданою вартістю. За попередніми оцінками реалізація 10 гірничо-видобувних проектів з видобутку, збагачення, переробки та проміжного виробництва таких корисних копалин, як титан, літій, графіт, берилій, апатит, рідкоземельні елементи, цирконій, потребуватиме $15 мільярдів і будівництва понад 20 нових комбінатів протягом наступного десятиліття.
За рахунок розвитку власної мінерально-сировинної бази Україна здатна зменшити імпортозалежність стратегічних секторів економіки, а також розвинути нові компетенції в інноваційних галузях, що зміцнить безпеку та посилить її суб’єктність на міжнародній арені.
Уряд прагне побудувати тісну співпрацю з бізнесом задля ефективного повоєнного відновлення України та переходу до практичних кроків з її реалізації. Міністерство економіки спільно з українським бізнесом, асоціаціями та експертами створить понад 10 галузевих робочих груп для напрацювання конкретних високорівневих секторальних пропозицій, які ляжуть в основу Плану України для Ukraine Facility (UF). Це програма фінансової допомоги від Європейської Комісії на €50 мільярдів. Їх Україна має отримати впродовж 2024–2027 років. Крім того, реалізація UF сприятиме залученню додаткових приватних інвестицій та допомоги від партнерів на таку ж суму.
- Детально з презентацією можна ознайомитися за посиланням.
- За матеріалами Державної служби геології та надр України.