Українська влада шукає 40 мільярдів доларів для реалізації першої частини "Зеленого плану Маршалла" щодо відновлення економіки України, а саме на відновлення металургійної галузі.
Головний фокус буде сконцентрований на чорній металургії. Готуватиметься проєкт "Зеленого плану Маршалла" не менш ніж півтора року. А фактична відбудова розпочнеться після закінчення війни.
Чому саме чорна металургія? Річ у тому, що саме на цей сектор у 2021 році припадало близько 10% ВВП України. Крім того, саме на чорну металургію припадала третина експортної виручки. Загалом у секторі працювало близько 600 тисяч осіб. Через величезні руйнування, завдані російськими окупантами, багато підприємств доведеться відбудовувати ледь не з нуля. Тож в України з'явиться шанс заснувати виробництво екологічно чистого металу на сучасних підприємствах з новітніми технологіями, заснованими на відновлюваних джерелах енергії.
Що це дасть країні. У перспективі – можливість для країни стати найдешевшим постачальником екологічно чистої сталі у світі. Крім того, це значно знизить шкідливі викиди в атмосферу. Також це стане новим поштовхом для великих інвестицій у розвиток вітрової, сонячної та атомної енергетики.
Що таке план Маршалла. План Маршалла - програма економічної допомоги США європейським державам після Другої світової війни. Програма допомоги реалізовувалася протягом чотирьох років, з квітня 1948-го по червень 1952 року. У той час США передали близько 13 мільярдів доларів у вигляді технічної і економічної допомоги для підтримки відновлення економіки європейських країн. План Маршалла був один із перших поштовхів до європейської інтеграції.