Порушення зору
Стандарт

Які документи підтверджують витрати ФОП з оплати товарів, робіт, послуг фізособі

8 лютого 2024 г. 9:34
5
274

 

Саме для цілей оподаткування платники і ведуть облік доходів, витрат та інших показників, що пов'язані з визначенням об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, на основі яких обчислюють і сплачують податки та збори, а їх ведення передбачено законодавством (п. 44.1 і 177.4 ПКУ).

        У п. 177.10 ПКУ сказано, що ФОПи мають вести облік доходів і витрат та зберігати документи, що підтверджують походження товару.

        Такий облік можна вести в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через електронний кабінет. Однак, облік доходів і витрат від виробництва і реалізації власної сільськогосподарської продукції ведуть окремо від обліку доходів і витрат від здійснення інших видів господарської діяльності.

        Типову форму, за якою здійснюють облік доходів і витрат ФОПи і фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність та Порядок її ведення затвердили наказом Мінфіну від 13.05.2021 р. № 261.

        Також у пп. 6 п. 1 цього Порядку встановлено, що підтверджуючими документами можуть бути: платіжна інструкція, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвідчують факт оплати товарів (робіт, послуг).

         При цьому податкові агенти та платники єдиного внеску мають подавати контролерам у встановлені ПКУ для податкового кварталу строки, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (з розбивкою по місяцях звітного кварталу).

Отже, нагадали спеціалісти Головного управління ДПС у Черкаській області, ФОП як податковий агент при оплаті товарів, робіт, послуг (оренди та інше) у готівковій формі іншій фізособі - продавцю (виконавцю робіт, послуг), що не зареєстрована як самозайнята особа, може підтвердити понесені витрати:

  • договорами та актами закупки (виконаних робіт, наданих послуг), складеними на його ім'я та фізособи - продавця;

  • платіжними документами, що підтверджують факт утримання ПДФО (військового збору) та перерахування його до бюджету;

  • відомостями з Розрахунку.

 

Посилання на публікацію

Також за темою

Нові підстави для звільнення працівників з ініціативи роботодавця почнуть діяти з 27 вересня (Закон № 3768)

Як відомо, Президент України підписав Закон України від 04 червня 2024 року № 3768-IX «Про внесення змін до Кодекс...
2
81

Встановлено нульову ставку ПДВ для постачання запчастин для транспортних засобів і палива для ЗСУ – постанова Уряду

Урядом внесено зміни до постанови КМУ від 02.03.2022 № 178 «Деякі питання обкладення податком на додану вартість з...
2
188

Уточнено переліки питань перевірок у сфері праці

Мінекономіки наказом від 20.06.2024 № 15145 затверджено зміни до додатків до форми Акта, складеного за результатами пров...
2
77