Багатьом українцям через війну довелося змінити місце проживання та переїхати на більш безпечну територію. У деяких громадян не було можливості звільнитися з роботи особисто, а продовжувати працювати за минулим місцем проживання було неможливим через військові дії. Як подати заяву про звільнення в односторонньому порядку - читайте далі у матеріалі.
Нещодавно омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що відтепер внутрішні переселенці мають право подати заяву про звільнення в односторонньому порядку. Для цього достатньо подати відповідну заяву на ім’я колишнього роботодавця до Центру зайнятості за місцем теперішнього проживання. В такому випадку, датою припинення трудового договору буде вважатися наступний день після подання заяви.
В свою чергу, Центр зайнятості, до якого було подано заяву, повідомить про припинення трудового договору наступні органи:
- Роботодавця, до якого звернена заява. Зазначається, що у випадку, якщо справа стосується роботодавця, який на момент подання заяви знаходиться на окупованій території та зв’язатися з ним немає можливості, заява буде зберігатися у територіальному органі центрального органу виконавчої влади до моменту деокупації даної території. Після звільнення території, Центр зайнятості повідомить роботодавцю про розірвання трудового договору протягом 7 календарних днів;
- територіальний орган Пенсійного фонду України;
- територіальний орган Державної податкової служби.
Також зазначається, що у випадку, коли у ВПО відсутні документи, необхідні для отримання статусу безробітного, статус надається за спрощеною процедурою без додаткових вимог. Проте до моменту отримання необхідних документів та відомостей про трудовий стаж, дохід тощо, особа може розраховувати лише на мінімальну грошову допомогу по безробіттю.